جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 79462
  تاریخ انتشار : 4 مرداد 1394 16:2
  تعداد بازدید : 924

  رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادکستری ایران (اسکودا):

  استقلال کانون ها تا زمانی که محقق نشود، تکراری نیست

  رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادکستری ایران (اسکودا) گفت: کانون های وکلا بدون استقلال از جوهر و ذات خود خالی می شوند و به طور طبیعی حق مردم نیز مخدوش می شود.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بهمن کشاورز طی سخنانی در همایش استقلال حرفه وکالت و کانون های وکلا از منظر بین المللی گفت: تا زمانی که استقلال کانون ها که موجد و ضامن بقای استقلال و آزادگی وکیل است به معنی واقعی و به طور کامل در جامعه ای محقق نشود نه تکراری خواهد بود و نه موجب ملال.

  وی ادامه داد: به رغم تلاش های بسیار این استقلال در کشور و نظام حقوقی ما هنوز مساله است و حتی در خصوص تعریف آن، بین کانون های وکلا و برخی مسئولان نظام قضایی وحدت نظر وجود ندارد. هر چند که این موضوع در بسیاری از کشورها حل شده و اگر به مقررات و اسناد بین المللی ناظر به موضوع مراجعه شود روشن خواهد شد که در تعریف استقلال ابهامی وجود ندارد و صرفا تفسیر به رای است که باعث دست نیافتن ما به تعریف درست و روشن می شود.

  وی هدف از برگزاری این همایش را تلاشی برای دست یافتن به قدر متقین آنچه در نظام های حقوقی دیگر در این خصوص وجود دارد، است.

  کشاورز تصریح کرد: امید است این اقدام آغاز حرکتی باشد که کانون های وکلای جمهوری اسلامی ایران را از نظر استقلال به همگان در دیگر کشورها و جوامع پیوند دهد یا نزدیک کند.

  کشاورز در این مراسم، درگذشت دکتر فرض پور ماچیانی را به جامعه حقوقی کشور تسلیت گفت.

  بر اساس این گزارش، پیام مارک استیون الیس مدیر اجرایی کانون بین المللی وکلای دادگستری در همایش قرائت شد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28602185
اکنون :
113