جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 79019
  تاریخ انتشار : 29 تیر 1394 13:36
  تعداد بازدید : 827

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه:

  پیشگیری از صوری بودن مشاوره در پرونده های طلاق/ مراکز مشاوره را به حال خود رها نمی کنیم

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: نباید مراکز مشاوره به حال خود رها شوند و باید بدانیم که در این جلسات مشاوره ، بین مشاور و زوجین چه می گذرد و چه نوع مشورت هایی ارائه می شود.

  «محمد باقر الفت» در گفت وگو با میزان با تاکید بر اینکه فرآیند مشاوره در پرونده های طلاق نباید صوری و تشریفاتی باشد، اظهار کرد: قانونگذار ضرورتی را در تدوین مقررات مراکز مشاوره در نظر گرفته است که ما مکلف به اجرای آن در فرآیند دادرسی هستیم.

  وی با بیان اینکه کاهش آمار طلاق از تاکیدات مهم مقام معظم رهبری است، گفت: تلاش خواهیم کرد که از آمار طلاق های توافقی آن هم در سنین پایین بکاهیم، از اینرو مشاورانی که برای پیشگیری از وقوع طلاق انتخاب می شوند، باید مشکلات پیش روی زوجین خصوصا زوجین جوان را به درستی شناسایی و حل کنند.

  الفت ادامه داد: نگرانی مقام معظم رهبری در خصوص افزایش آمار طلاق توافقی زمانی مرتفع می شود که افراد متخصص و متعهد در فرآیند دادرسی وارد شوند و به طور حتم با ورود این کارشناسان به مراکز مشاوره، تا حد مطلوبی آمار طلاق کاهش پیدا می کند.

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تصریح کرد: برای دستیابی به این مهم نباید مراکز مشاوره به حال خود رها شوند و باید بدانیم که در این جلسات مشاوره ، بین مشاور و زوجین چه می گذرد و چه نوع مشورت هایی ارائه می شود و بر این اساس می توان تاثیرگذاری و کارآمدی مراکز مشاوره را مشخص کرد.

  الفت افزود: مرکز مشاوره قوه قضائیه، هوشمندانه و دقیق از توانایی معاونت پیشگیری از وقوع جرم استفاده کرده و در رابطه با مراکز مشاوره دستورالعمل مناسبی تهیه وتدوین شده است که وزیر دادگستری آن را تایید کرده اند.

  وی ادامه داد: در این آیین نامه، خطوط کاری مراکز مشاوره ترسیم و وظایف مشاوران تعیین شده است. همچنین صلاحیت مشاور و نوع گزینش مشاوران در این دستورالعمل گنجانده شده و در این دستورالعمل ابعاد مختلف مراکز مشاوره از جمله ارتباط با دادگاه ها مورد توجه قرار گرفته است.

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه تصریح کرد: این دستورالعمل با همکاری مرکز مشاوران و سازمان بهزیستی تهیه شده که پس از تایید رئیس محترم قوه ابلاغ می شود.

  وی با اشاره به کتاب راهنمایی فنی و اجرایی مراکز مشاوره گفت: این کتاب راهنمایی است که مشاوران طبق مبانی آن به زوجین مشاوره ارائه می دهند.

  الفت با تاکید بر ضرورت بازرسی از این مراکز خاطرنشان کرد: طی روزهای آینده دستورالعملی برای بازرسی از این مراکز تهیه می شود تا هم پویا بودن مراکز احراز شود و هم وقت زوجین به بطالت نگذرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28602185
اکنون :
55