جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 78798
  تاریخ انتشار : 24 تیر 1394 15:24
  تعداد بازدید : 1053

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان:

  استفاده از همه ظرفیت های قانونی برای اجرایی شدن اصل زندان زدایی

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: از تمام ظرفیت های قانونی برای اجرایی شدن اصل زندان زدایی استفاده می شود، ولی در خصوص محکومین جرائم غیر عمد و مالی، با توجه به وجود شاکی خصوصی، نمی توان با عفو و دیگر ابزار قانونی، بستر آزادی زندانیان فراهم شود.

  به گزارش خبرگزاری میزان، «حیدر آسیابی» در مراسم جشن گلریزان آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومین مالی سمنان با اشاره به اینکه خانواده زندانیان جرایم غیر عمد، قربانیان غیر مستقیم هستند، گفت: آثار روحی و روانی بازداشت ها بر اعضای خانواده زندانیان شاید فراتر از آسیب های اقتصادی است.

  وی اظهار امیدواری کرد: با کمک خیرین، گام های مؤثری برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از حبس مرتکبان جرائم غیر عمد برداشته شود.

  دادستان آسیابی با تأکید بر رویکرد زندان زدایی دستگاه قضایی، گفت: توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر صدور حداقلی حکم حبس است و رئیس قوه قضائیه نیز بر کاهش جمعیت کیفری زندان ها تأکید دارد و بخشنامه ها و دستورالعمل های ابلاغی ریاست قوه قضائیه در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانیان در سطح کشوری است.

  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان افزود: از تمام ظرفیت های قانونی برای اجرایی شدن اصل زندان زدایی استفاده می شود، ولی در خصوص محکومین جرائم غیر عمد و مالی، با توجه به وجود شاکی خصوصی، نمی توان با عفو و دیگر ابزار قانونی بستر آزادی زندانیان فراهم شود.

  مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و امنیتی استان سمنان نیز در این مراسم خاطرنشان کرد: 110 زندانی جرائم غیر عمد در این استان در زندان به سر می برند که حدود چهار درصد از زندانیان استان را تشکیل می دهند.

  عباسعلی عرب افزود: این عده از زندانیان مستحق دریافت کمک هستند و امیدواریم بتوانیم با کمک های خیرین و دولت، این تعداد زندانی را هرچه زودتر به آغوش خانواده هایشان بازگردانیم.

  مدیرعامل ستاد دیه استان سمنان نیز گفت: در جشن گلریزان سمنان خیرین برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد 850 میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض و بالغ بر یک میلیارد و 300 میلیون ریال به صورت تسهیلات کمک کردند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28602185
اکنون :
115