جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 78584
  تاریخ انتشار : 22 تیر 1394 10:54
  تعداد بازدید : 571

  رئیس کل دادگستری استان اصفهان:

  توجه به حقوق شهروندی مزیت مهم قانون آیین دادرسی کیفری جدید

  رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: نظام مند شدن اصول حاکم بر دادرسی کیفری از مهمترین مزایای قانون آیین دادرسی کیفری جدید است.

  «احمد خسروی وفا» در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری میزان با اشاره به مزایای قانون آیین دادرسی کیفری جدید اظهارکرد: اصل بی طرفی و استقلال کامل مقام قضایی، دسترسی اصحاب دعوا به وکیل، آگاه سازی متهم و بزه دیده و شاهد از حقوق خود در فرایند دادرسی از نکات مهم در قانون جدید به شمار می رود.

  وی به دیگر موارد مهم در قانون آئین دادرسی کیفری جدید اشاره کرد و افزود: نظام مند شدن اصول مربوط به تشکیلات دادرسی از قبیل تفکیک مقام تعقیب از مقام تحقیق از موارد دیگری است که در قانون جدید نسبت به آن توجه شده است.

  رئیس کل دادگستری اصفهان با بیان اینکه در قانون آئین دادرسی کیفری جدید بسیاری از موانع رفع شده و روند رسیدگی ها سرعت یافته است، افزود: نوآوری در حقوق شهروندی مانند حق متهم برای اینکه با خانواده خود تماس بگیرد و حق اعتراض متهم نسبت به قرارهای منتهی به بازداشت نشان دهنده توجه ویژه در قانون جدید نسبت به حقوق متهم و شهروندی است.

  وی ادامه داد: تجویز ارائه اسناد و مدارک غیرطبقه بندی شده و غیرممنوعه و همچنین حق بهره مندی از خدمات مشاوره ای و معاضدت های حقوقی برای طرفین دعوی کیفری از موارد مهم در قانون آئین دادرسی کیفری جدید است.

  خسروی وفا در پایان گفت: قانون آئین دادرسی کیفری جدید دارای مزایا و نکات مهم و موثر است و اجرایی شدن آن خدمات بسیاری را به مراجعان ارائه کرده و کارها با دقت و سرعت بیشتری انجام می گیرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28602185
اکنون :
115