جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 78056
  تاریخ انتشار : 15 تیر 1394 11:42
  تعداد بازدید : 777

  قانون جدید مبارزه با تروریسم مصر و تاکید بر اتخاذ تدابیر حقوقی علیه خبرنگاران

  شورای عالی قضایی مصر با پیش نویس جدید قانون مبارزه با تروریسم این کشور با اعمال برخی تغییرات ویژه در زمینه اجرای این قانون موافقت کرد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، به دنبال ترور "هشام برکات"، دادستان کل مصر، شورای عالی قضایی این کشور لایحه جدید مبارزه با تروریسم را پس از اعمال برخی تغییرات در نحوه اجرای آن تصویب کرد. قرار است این لایحه فورا به وزارت دادگستری ارجاع داده شده تا زمینه ارجاع مجدد آن به بخش قانونگذاری هیات دولت فراهم شده تا تغییرات اعمال شده از نظر حقوقی بررسی شوند.

  یک منبع حقوقی مسئول در شورای عالی قضایی مصر اظهار کرد: بررسی لایحه جدید توسط این شورا در چارچوب وظایفی است که قانون اساسی مصر و دستگاه قضایی این کشور در زمینه بررسی تمامی لوایح مربوط به دادگستری برای آن تعریف کرده است.

  این شورا دو تن از باسابقه ترین معاونان دادستان را تا زمان تعیین دادستان جدید به جای هشام برکات که در یک حمله تروریستی کشته شد به انجام وظایف دادستانی مامور کرده است.

  در این راستا پیش بینی می شود که عبدالفتاح سیسی با این لایحه جدید موافقت کند. این لایحه به مقامات اجازه می دهد تدابیر حقوقی علیه خبرنگارانی اتخاذ کنند که گزارش های غلط درباره کشته های نیروهای ارتش در حملات علیه تروریست ها منتشر می کنند.

  این تدابیر در صورتی لحاظ می شود که آمار تلفات خبرنگاران با بیانیه های رسمی دولت مصر در این زمینه مغایرت داشته باشد.

  با تصویب این لایحه توسط دولت و ارجاع آن به سیسی آن اجرایی می شود.

  به موجب این لایحه، مجازات دو سال برای کسانی که اقدام به انتشار اخبار کذب از هر گونه عملیات تروریستی و مغایر با بیانیه های رسمی دولت مصر کنند در نظر گرفته می شود.

  این قانون جدید همچنین به تبعید افراد خارجی متهم یا حبس آنها اشاره دارد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28602185
اکنون :
119