جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 77467
  تاریخ انتشار : 3 تیر 1394 13:18
  تعداد بازدید : 917

  رئیس دادگستری کل استان زنجان خبر داد

  وجود پنج هزارهکتار اراضی تصرف شده در زمین های ملی و دولتی

  رئیس دادگستری کل استان زنجان از وجود پنج هزار هکتار اراضی تصرف شده در زمین های ملی و دولتی به صورت غیرقانونی در استان زنجان خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری میزان، جعفر گل محمدی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: طی سال گذشته، 130 هزار و 72 پرونده به دادگستری ارسال و به 131 هزار و 799 پرونده رسیدگی شده است.

  وی افزود: به 76 هزار فقره از این تعداد پرونده در شوراهای حل اختلاف رسیدگی شده است که نشان دهنده رویکرد شورای حل اختلاف در هدایت شکایات به سوی صلح و سازش است.

  گل محمدی ادامه داد: 53 درصد پرونده های ارجاع شده به شورای حل اختلاف قابلیت صلح و سازش را داشته اند که از این تعداد 67 درصد منتج به صلح طرفین دعوا شده است.

  وی از وجود دو نهاد مردمی حامی این دستگاه قضایی خبر داد و این دو نهاد را انجمن حمایت از زندانیان و ستاد دیه عنوان کرد.

  رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: سال گذشته 50 میلیارد ریال در قالب تسهیلات به زندانیان پرداخت شد که 30 میلیارد ریال آن به شکل تسهیلات بانکی و 20 میلیارد ریال بلاعوض بود.

  این مقام قضایی گسترش باغشهرها را از معضلات جدی این استان عنوان کرد و از وجود پنج هزار هکتار اراضی تصرف شده در زمین های ملی و دولتی به صورت غیرقانونی خبر داد.

  گل محمدی بابیان اینکه مردم با هدف برخورداری از باغ اقدام به پرداخت سرمایه های خود به سودجویان و متصرفان اراضی ملی می کنند، گفت: هم اکنون ارزش ریالی 20 هزار قطعه باغشهر موجود در این استان به 60 هزار میلیارد ریال می رسد که به صورت راکد و غیر قابل برداشت درآمده است.

  به گفته وی این اراضی بدون صرفه اقتصادی هستند و خرید و فروش آنها غیر قانونی محسوب می شود.

  رییس کل دادگستری استان زنجان به گسترش روز افزون اختلافات خانوادگی در این استان اشاره کرد و گفت: خیر اندیشان جامعه باید با ریش سفیدی و حل اختلافات خانوادگی از گسترش این مشکلات و مراجعه خانواده ها به مراجع قضایی جلوگیری کنند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28602185
اکنون :
30